Ogłoszenia duszpasterskie – 05.07.2015

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na opał na probostwo.

Jutro wyrusza z naszej Parafii Pielgrzymka do sanktuariów Włoch, rano o 06.30 będzie odprawiona Msza św. w ich intencji. Pamiętajmy o naszych pielgrzymach w modlitwie prosząc dla nich o dobrą i bezpieczną podróż i powrót. Życzymy im wielu niezapomnianych przeżyć i duchowego pożytku z pielgrzymki.

Również w poniedziałek jest patronalne święto Apostolstwa Chorych. Pamiętajmy o naszych chorych w modlitwie. W tym dniu odbędzie się też Ogólnopolska pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych na Jasną Górę. Początek o godz. 10.00
I Synod Diecezji Katowickiej przypomina, by wierni „nie odkładali sakramentu namaszczenia chorych gdy poważnie zachorują, a nawet by prosili o niego powtórnie, w razie nasilenia się długotrwałej choroby. Tym, którzy korzystają z pojazdów mechanicznych zaleca się, by mieli przy sobie oświadczenie, że w razie wypadku proszą o duchowa pomoc kapłana” (Synod V 2.5.18). Obecnie można też dołączyć oświadczenie o zgodzie na wykorzystanie swoich narządów do przeszczepu w razie śmierci na stole operacyjnym.

W piątki na czas malowania kościoła nie będzie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu. W tygodniu do piątku włącznie Msza św. będzie odprawiana w Grocie, przed Mszą św. ze spowiedzi można korzystać w zakrystii.

Na czas rozpoczętego lata przypominam o bardzo ważnej sprawie, że Msza św. kończy się błogosławieństwem kapłana udzielanym po ogłoszeniach parafialnych, które należą do całości liturgii niedzielnej. Ci, którzy stoją podczas Mszy św. poza ogrodzeniem kościoła i ci, którzy rozchodzą się do domów przed błogosławieństwem końcowym, nie mają ważnego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, tym bardziej, że nie działa nagłośnienie stacjonarne.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła i przygotowanie go na sobotę i niedzielę, w tym tygodniu rodzinom: Jatczak, Łakota, Macoń, Pistelok, Staroń i Wolny. Ofiary złożone przez te rodziny zamiast kwiatów zostały przeznaczone na kościół. W piątek znów ok. 18.00 zapraszam kolejne rodziny do przygotowania kościoła.