OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.09.2021

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
5 września 2021 r.

  • Witamy w naszej wspólnocie Ojca Neoprezbitera Rafała Michna, który wygłosi Słowo Boże, a po Mszy św. udzieli chętnym błogosławieństwa prymicyjnego. Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji, a po Mszy św. pod kościołem odbędzie się zapowiadana zbiórka na rzecz poszkodowanych z Afganistanu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Dziś w Katedrze o godz. 14.00 odbędzie się także powakacyjny Dzień Skupienia Ruchu Światło-Życie.
  • W środę przypada Święto Narodzenia NMP, a zarazem Odpust ku czci Matki Bożej Pani Uśmiechniętej w Pszowie. Szczegóły na naszej stronie.
  • W tym tygodniu Kancelaria Parafialna zasadniczo będzie nieczynna. Pilne sprawy można będzie załatwić po Mszy św. w zakrystii. Można tam także odebrać zamówione druki.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej – Odpust w Sanktuarium w Piekarach, a także w parafii Radostowice. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o ewangelizacji w miastach i o trudnej sytuacji politycznej na Białorusi i w Afganistanie. Jest także Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk, oraz czasopisma misyjne. W zakrystii można kupić specjalny nr Gościa Niedzielnego wydanego na beatyfikację kardynała Wyszyńskiego (cena 10 zł).
  • Parafia Rudziczka 18.09.2021 organizuje pielgrzymkę szlakiem Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej – szczegóły na plakacie w gablotce. Znajdziemy tam także informację o kolejnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego, która w naszej parafii odbędzie się 15.09 br.
  • Przypominamy o możliwości zaszczepienia się dzisiaj w mobilnych punktach przy parafiach (lista w gablotce). Pan Wójt kolejny raz przypomina o Narodowym Spisie Powszechnym i prosi, by nie odkładać go na ostatni moment.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Otręba, Koczar, Pustelnik i Kasprzyk.
  • Raz jeszcze Dziękujemy Starostom i wszystkim ich współpracownikom za przygotowanie naszych Uroczystości Dożynkowych, dziękuję także za przesłane zdjęcia, które można zobaczyć w Galerii na naszej stronie.