OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.12.2021

II NIEDZIELA ADWENTU
5 grudnia 2021 r.

  • W II Niedzielę Adwentu obchodzimy także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Wszystkich zapraszam do wytrwałego udziału w Mszach św. Roratnich – codziennie o godz. 17.00. Ciekawe treści naszej Drogi do Betlejem są dostępne także na stronie Małego Gościa oraz w Radiu eM o godz. 18.45.
  • W Adwencie zachęcam nadal do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa  poprzez wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
  • W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja, we wtorek św. Ambrożego, a w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszam szczególnie Dzieci Maryi, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Uroczyście pobłogosławimy medaliki, a po Mszy św. odbędzie w kościele krótkie spotkanie dla bierzmowańców.
  • Za tydzień przypada III Niedziela Adwentu, czyli Niedziela Radości. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – głównie na przygotowanie kościoła na Święta.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł o bł. Karolu de Foucauld oraz refleksję nad przyszłością polskiego górnictwa. Jest jeszcze Karolowy PeriodykL’Osservatore Romano.
  • Przy prasie katolickiej można zaopatrywać się w Świece Caritas oraz wigilijne opłatki.
  • Pojawiły się tam również ulotki reklamowe pięknego Domu Rekolekcyjnego w Brennej – zachęcamy do udziału w Rekolekcjach.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Świerkot, Cepok, Wesołek i Kołodziej.
  • Wobec niepewnej sytuacji epidemicznej Kolęda w roku 2022 odbędzie się w takiej formie, jak ostatnio. Przedstawicieli rodzin z poszczególnych tras zaproszę od 3 stycznia na Msze św. o godz. 17.00 sprawowane w ich intencji. Gdyby ktoś chciał poświęcić nowy dom albo miał ważny powód, aby spotkać się osobiście – jest również taka możliwość. Proszę wtedy o indywidualny kontakt telefoniczny lub mailowy do 20.12.2021 r.