Ogłoszenia duszpasterskie – 06.04.2014

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

06.04.2014
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny, czyli rozważania Męki i Śmierci Pana Jezusa. Zachowujemy liturgiczny zwyczaj zasłonięcia krzyży w kościele, aż do Liturgii Wielkiego Piątku.

Kolekta dzisiejsza jest na pokrycie rachunku za gaz za ogrzewania kościoła tej zimy, a za tydzień Kolekta jest na potrzeby Parafii zaś przed kościołem będzie zbierana przez nasze Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego zbiórka na kwiaty do kościoła do Bożego Grobu.

W piątek odprawimy publiczną Drogę Krzyżową. Zaraz po Mszy św. ok. 17.45 wyruszymy z kościoła i ul. Wyzwolenia wejdziemy w ul. Łoskutowa, potem ul. Nierad w stronę Mizerowa a wrócimy ul. Wyzwolenia na parking naprzeciw kościoła. Drogę Krzyżową i rozważania poprowadzi młodzież z naszego Duszpasterstwa Parafialnego pod kierunkiem Pani katechetki Anny Orlik.

Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek będzie od godz. 16.00.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm odbędzie się w naszym kościele przed każdą Msza św. W Katedrze katowickiej o godz. 14.00 gromadzi się w tym dniu młodzież naszej Archidiecezji, delegacja z naszej Parafii odbierze lampion z iskrą Bożego Miłosierdzia, zapaloną przez Ks. Kard Stanisława Dziwisza w Łagiewnikach w ubiegłą niedzielę i rozesłaną do diecezji.

Zachęcam do nabywania w zakrystii Paschalików Wielkanocnych w cenie 6 zł, przydadzą się na Liturgię Światła w Wielką Sobotę lub do zabierania iskry Bożego Miłosierdzia do domów w dniu kanonizacji Jana Pawła II, a ofiary przeznaczone są na cele Fundacji Caritas.

Składam serdeczne podziękowanie za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Goczoł, Harazin i Orlewicz i Kałuża.