OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06.09.2020

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
6 września 2020 r.

  • Dziś w Radostowicach odbędą się Gminne Dożynki, a o godz. 14.00 w katedrze powakacyjny Oazowy Dzień Wspólnoty. Również w Internecie transmisja z tej Eucharystii. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • We wtorek obchodzimy Święto Narodzenia NMP. W tym dniu wyruszy pielgrzymka do Fatimy – Msza św. na rozpoczęcie będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 11.30. Zapraszam wszystkich pielgrzymów oraz ich rodziny.
  • W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość NMP Piekarskiej – głównej Patronki naszej archidiecezji.
  • W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Zamiast Nieszporów odprawimy Różaniec Fatimski. Odbędzie się także – wirtualna w tym roku – pielgrzymka do Sanktuarium NMP w Pszowie, a w Radostowicach Odpust ku czci Imienia Maryi. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym bardzo ciekawy artykuł o katechezie, która od 30 lat jest obecna w naszych szkołach oraz o funkcjonowaniu parafii w czasie pandemii. Jest też nowy nr L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk oraz czasopismo Miłujcie się.
  • W tym tygodniu Kancelaria Parafialna zasadniczo będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwić po Mszy św.
  • Wstępny termin Bierzmowania młodzieży naszej parafii ustalono na sobotę, 10 października 2020 r. o godz. 11.00. Szafarzem Sakramentu będzie Ks. Bp Marek Szkudło. Poinformujmy świadków i zarezerwujmy sobie także piątek wieczorem na krótką próbę przed tą Uroczystością.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Czernecki, Gruszka, Orlik i Pustelnik.