OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.01.2024

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
7 stycznia 2024 r.

 • Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które teoretycznie kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Jednak według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i cieszymy się świątecznym wystrojem kościoła.
 • W dzisiejszą niedzielę w miejsce aktu pokutnego nastąpi pokropienie wodą święconą, a jako Credo odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Przypominam, że w czasie kolędy Msze św. w tygodniu są odprawiane o godz. 8.00. W sobotę – normalnie o godz. 17.00.
 • Po Mszy św. w najbliższą sobotę, 13.01 zapraszamy na koncert kolędowy Brassbandu CON SORDINO. Można będzie także wspólnie pośpiewać piękne kolędy.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Parafia Kobielice zaprasza na koncert kolędowy o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 • Zapraszamy do odwiedzania największej w naszym regionie szopki w Katowicach-Panewnikach. Polecamy także inne stajenki zwłaszcza u oo. Franciszkanów w Tychach i Rybniku. Szczegółowy plan Adoracji znajdziemy na naszej stronie internetowej. Tam również zamieszczony jest plan Kolędy. W niedzielę, 14 stycznia, będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Należy to zgłosić odpowiednio wcześniej.
 • Kancelaria Parafialna w czasie kolędy jest nieczynna. Pilne sprawy można załatwić po Mszy św. porannej. Na naszej stronie internetowej w zakładce Intencje Mszalne pojawiły się już terminy wolnych intencji w roku 2024. Można je zamawiać także mailowo lub telefonicznie.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką nowy nr Gościa Niedzielnego, a nim artykuły o awanturze w mediach publicznych oraz o obowiązku głoszenia przez ochrzczonych Dobrej Nowiny. Jest jeszcze L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych i nasza gazetka.
 • Zachęcamy wiernych do przeżycia rekolekcji zamkniętych. Terminy rekolekcji już na cały rok w Brennej, Koniakowie i Kokoszycach podane są na plakacie w gablotce.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Matyjaszczyk, Młotek, Gruszka i Kołoczek.