OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.02.2021

V NIEDZIELA ZWYKŁA
7 lutego 2021 r.

• Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii udaje się na miejsce pustynne, aby się modlić. Oderwijmy się i my od tego, co zakłóca naszą uwagę i otwórzmy serca na działanie Bożej łaski. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji – głównie na utrzymanie i działalność domów rekolekcyjnych. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że nadal w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła, która jest w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje w przyszłym roku są podane na stronie internetowej.
  • W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Scholastyki.
  • W czwartek, we wspomnienie dowolne NMP z Lourdes, będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Zachęcamy do udziału w transmisji Mszy św. (w radiu eM lub w Internecie) celebrowanej przez Ks. Abpa Wiktora Skworca w Katedrze o godz. 12.00.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – głównie na pokrycie kosztów ogrzewania.
  • W gablotce i na stronie internetowej parafii znajdziemy dekret Księdza Arcybiskupa o odpustach związanych z rokiem św. Józefa.
  • Wójt Gminy Suszec ogłasza nabór kandydatów na Rachmistrzów Spisowych. Termin składania ofert – do 9 lutego 2021 r. do godziny 15.30. Więcej szczegółów na stronie internetowej Gminy.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o wartości życia ludzkiego, o roli kapelana szpitalnego oraz o wielu podobieństwach między Polską i Chorwacją. Jest jeszcze L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam dwóm Rodzinom Krzysteczko i Rodzinie Kolarczyk. Dziękuję także wszystkim, którzy sprawnie zdemontowali stajenkę, rozebrali choinki i posprzątali stroiki – na naszej stronie można jeszcze podziwiać tę świąteczną dekorację na zdjęciach i filmikach…