OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.03.2021

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7 marca 2021 r.

  • Dziś w Ewangelii słyszymy o porządku, który czyni Jezus w świątyni. Czy my już uporządkowaliśmy w Wielkim Poście nasze życie wiary? Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Na bieżące wydatki i pokrycie kosztów wycinki drzew. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że nadal w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła, która jest w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  • Z zachowaniem wymogów epidemicznych zapraszam w niedziele po Mszy św. o godz. 13.30 na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym oraz na Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można składać do skrzynki przy prasie katolickiej.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje w przyszłym roku są podane na stronie internetowej.
  • W poniedziałek przypada Dzień Kobiet – za nasze Panie będziemy się modlić szczególnie w czasie Mszy św. o godz. 17.00. Przyszła niedziela, to już IV niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Radości (Laetare). Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji – głównie na Dom Księży Emerytów i Sąd Metropolitalny.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. specjalny dodatek – nowenna do św. Józefa i ciekawe artykuły: o chrześcijaństwie w Korei, o nowych diakonach i o trzeciej fali pandemii. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Przy prasie katolickiej można już dziś zabrać darmowe ulotki dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zachęcam, by 25 marca jak najwięcej osób przyłączyło się do tego pięknego dzieła.       
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam rodzinom: Łazarczyk, Paszek, Kudła i Urbanek.
  • Dziękuję również za pomoc przy wycince drzew – rodzinom: Goraus i Gruszka oraz za uporządkowanie całego terenu za grotą: wykarczowanie korzeni, wyrównanie, przywiezienie ziemi i utwardzenie – rodzinom: Polok i Gruszczyk.