OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.05.2023

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
7 maja 2023 r.

  • W V Niedzielę Wielkanocną dziękujemy za Sakrament Bierzmowania, który 30 młodych ludzi przyjęło w naszej parafii w ostatni piątek i rozpoczynamy modlitwę za 8 Diakonów, którzy dziś rozpoczynają rekolekcje, a w sobotę przyjmą święcenia kapłańskie.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji – głównie na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry, a po Mszy św. odbędzie się zapowiadana zbiórka dla poszkodowanych w pożarze. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zachęcam nadal do udziału w Nabożeństwach Majowych – dziś o godz. 14.20, w tygodniu o godz. 17.30, a w soboty o godz. 16.30.
  • W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Stanisława, w środę 26 rocznica święceń proboszcza, a w sobotę Dzień Fatimski. W tym dniu dzieci pierwszokomunijne o godz. 10.00 przystąpią do pierwszej Spowiedzi. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 grupa 27 dzieci naszej Parafii przystąpi do I Komunii Świętej. Nabożeństwo Majowe z udziałem tych dzieci oraz ich rodzin odprawimy wyjątkowo o godz. 15.00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Choć długi weekend się zakończył, polecamy szereg wydarzeń religijno-kulturalnych w naszej archidiecezji. Zwłaszcza Noc Muzeów i XI edycję gry miejskiej o św. Janie Pawle II. Więcej szczegółów znajdziemy na naszej stronie internetowej w dziale Zaproszenia.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. artykuł o ewangelizacyjnym wymiarze I Komunii Świętej oraz ciekawy tekst o parafii św. Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia już na Bierzmowanie składam Rodzinom: Bednarek, Harazin, Kałuża i Szymoszek. Naszym Florystkom dziękujemy za piękne kompozycje kwiatowe, które ufundowali Bierzmowańcy.