Ogłoszenia duszpasterskie – 07.08.2016

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W sobotę 13 sierpnia przypada kolejny Dzień Fatimski, zapraszam na Mszę św. za Czcicieli M.B. Fatimskiej o godz. 19.30 i na Różaniec Fatimski oraz procesję z Figurą M.B. Fatimskiej. Z racji wakacji szczególnie serdecznie zapraszam młodzież i dzieci, które będą miały okazję nieść Relikwie Dzieci Fatimskich.

W niedzielę za tydzień w naszym Dekanacie Suszeckim, w Parafii p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Rudziczce jest Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 10.30, Nieszpory o 15.00, dlatego też u nas nieszporów nie będzie.

Jeszcze raz pragnę podziękować rodzinom, które gościły u siebie pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży, a także wolontariuszkom, które swój czas poświęciły pielgrzymom: Małgorzacie Gorzko w Krakowie oraz Agnieszce Pasieka i Katarzynie Kozber, które posługiwały w Żorach i u nas.
Jak informuje afisz na tablicy ogłoszeń, w niedzielę 21 sierpnia jest pielgrzymka kobiet i panien do Matki Bożej Piekarskiej. Ze Suszca koło kościoła o godz. 06.15 wyjedzie autobus, można w zakrystii zapisywać się na tę pielgrzymkę.

Za tydzień, choć to będzie II niedziela miesiąca, nie będzie Godzinek ku czci Niepokalanemu Poczęciu NMP.

Dwa tygodnie temu dwie rodziny Gorzko i Otremba zrobiły gruntowny porządek w obejściu kościoła, dzwonnicy i parkingów z wykoszeniem traw włącznie. Dziękuję serdecznie za ich spontaniczną i bezinteresowną pomoc.

Jak co tydzień składam też serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Bednarek, Harazin i Szymoszek.