OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08.05.2022

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
8 maja 2022 r.

• IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Dzisiaj o godz. 10.30 grupa 26 dzieci naszej parafii przystąpi do Wczesnej i do I Komunii św. Nabożeństwo Majowe przygotowane przez te dzieci – odprawimy wyjątkowo o godz. 15.00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W Suszcu odbywa się Parafialny Odpust ku czci Św. Stanisława. Suma odpustowa o godz. 12.00, Nieszpory o godz. 15.30.
  • Dziś 8 Diakonów WŚSD rozpoczyna rekolekcje przed święceniami, które odbędą się 14 maja br. w Katowicach. Polecamy ich i ks. Rekolekcjonistę modlitwie wszystkich parafian. Także dziś w Katowicach obędzie się przeniesiona impreza z okazji Dnia Dobra – szczegóły na naszej stronie.
  • Zapraszam nie tylko Dzieci Pierwszokomunijne do gorliwej modlitwy o pokój w czasie Nabożeństw Majowych – dziś o godz. 15.00, w tygodniu o godz. 17.30, a w soboty o godz. 16.30. Zabierzmy ze sobą skarbczyki.
  • W poniedziałek przypada przeniesiona Uroczystość św. Stanisława. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 18.00. We wtorek zachęcam do licznego udziału w Mszy św. za zmarłego Ks. Proboszcza Edwarda Słupika z okazji jego 35 Rocznicy Święceń. W tym tygodniu, ze względu na rekolekcje Proboszcza, Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  • W piątek, 13 maja, od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych i starszych Parafian – nowe osoby proszę zgłosić do czwartku w Zakrystii. W tym dniu o godz. 20.00 odbędzie się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Przynieśmy ze sobą świece – najlepiej z okapnikami…
  • W sobotę, w święto św. Macieja Apostoła, odbędzie się pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin do Częstochowy.
  • W przyszłą Niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Zapraszam na Mszę św. o godz. 13.30, w czasie której Proboszcz będzie dziękować Panu Bogu za 25 lat służby przy ołtarzu. Na godz. 17.00 zapraszam na Probostwo naszą Parafialną Radę Duszpasterską – do wspólnego świętowania i krótkiego podsumowania jej działalności.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł o tym, czy grozi nam głód oraz kolejną płytę CD z cyklu Biblia Audio. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie i piękne udekorowanie naszej świątyni, wykoszenie trawy oraz uporządkowanie całego obejścia składam Rodzinom Dzieci Pierwszokomunijnych.