OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08.08.2021

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
8 sierpnia 2021 r.

 • Kolekta dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
 • Trwa miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do abstynencji. Przy obrazie Miłosierdzia Bożego jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – wciąż zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
 • Przypominam, że od 20 czerwca, Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc odwołał dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią. Zapraszam wszystkich ochrzczonych do realnego udziału w Eucharystii.
 • W kościele może być zajęte 75% miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
 • W poniedziałek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, we wtorek święto św. Wawrzyńca, a w środę wspomnienie św. Klary. W piątek (13.08) zapraszam na godz. 20.00, na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, w sobotę wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego.
 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty. Zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo przy kapliczce Matki Bożej w Branickim Lesie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o Zgromadzeniu Dominikanów – w 800 rocznicę śmierci założyciela oraz o szczepionkach i unijnym programie transformacji energetyki. Jest jeszcze L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
 • Trwa kolejna edycja festiwalu Fide et Amore. Cały repertuar znajdziemy na stronie internetowej. Zapraszamy na koncerty.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Golda, Waleczek i Hoły.
 • Zgodnie z zaleceniem Ks. Abpa zachęcamy do korzystania ze szczepień przeciw Covid-19 – wykaz punktów przy parafiach znajdziemy w gablotce i na naszej stronie internetowej. W niedzielę, 29.08 (w czasie Sołecko-Gminnych Dożynek), taki punkt pojawi się także pod naszym kościołem.
 • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku i bezpiecznych podróży, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.