OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.01.2022

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
9 stycznia 2022 r.

  • Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które teoretycznie kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Jednak według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i cieszymy się świątecznym wystrojem kościoła.
  • Jako Credo odnowimy w dzisiejsze Święto przyrzeczenia chrzcielne. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Po ostatniej Mszy św. zapraszam na Nieszpory Kolędowe.
  • Przypominam, że zgodnie z obostrzeniami w kościele może przebywać 30% osób (nie licząc zaszczepionych). Proszę stosować się do tych zarządzeń, używać maseczek i zachowywać rozsądny dystans…
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji.
  • W gablotce i na stronie internetowej zamieszczony jest cały plan Mszy św. z błogosławieństwem kolędowym. Ofiary złożone przy ich okazji będą przeznaczone na remont dzwonnicy oraz ocieplenie probostwa i budynku katechetycznego. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary, zarówno te składane w kościele, jak i przesyłane na parafialne konto.
  • W gablotce i na stronie internetowej pojawił się też tradycyjnie Harmonogram odśnieżania. Proszę o zapoznanie się z nim i – w razie potrzeby – odpowiedzialne włączenie się w prace dla dobra całej wspólnoty.
  • Kancelaria parafialna w styczniu pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo lub po Mszy św.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym zwłaszcza ciekawy artykuł o objawieniu Boga człowiekowi oraz o bólu, który jednak rodzi dobro. Jako dodatek zamieszczono także pudełko na kolekcję płyt CD Biblia Audio, które będą dołączane do gazety. Przypominam, że cena Gościa Niedzielnego wzrosła do 8 zł, a prenumerata za kwartał wynosi 100 zł. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Matyjaszczyk, Młotek i Dyrda.