OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.04.2017

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

9 kwietnia 2017 r.

• Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm odbędzie się podczas każdej Mszy św.

• Dziś w Katedrze o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie młodzieży Archidiecezji.

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

• Za każdą ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać”.

• Zapraszam na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30.

• Zbliża się święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. To najważniejsze wydarzenie całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, a swój szczyt ma w Wigilię Paschalną. Serdecznie zapraszam do udziału w obrzędach liturgicznych tych dni. W Triduum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego przez wszystkich, którzy spełnią zwykłe warunki odpustu i wezmą udział w Ceremoniach.

• Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Zapraszam na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21.00.

• Wielki Piątek na godz. 10.00 zapraszam na Drogę Krzyżową, a o 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach rozpoczynającej się Nowenny. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja przy Bożym Grobie będzie trwać do 21.00. Od godz. 20.00 adorację poprowadzi młodzież.

• W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Kościół zachęca także do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę aż do liturgii Wigilii Paschalnej. Kolekta w Wielki Piątek przeznaczona będzie na Boży Grób w Jerozolimie.

• Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie będzie trwać od godz. 6.00 do 19.45. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 13.00, 15.00 i 17.00.

• Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. W czasie tej uroczystej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

• Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszam na godz. 6.00 na Rezurekcję – szczególnie Poczty Sztandarowe. Uroczyste Nieszpory odprawimy o godz. 14.30. Nieszpory te kończą obchody Triduum Paschalnego.

• Od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej zapraszam do udziału w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego.

• Kolekta Niedzieli Zmartwychwstania będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

• Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym bardzo ciekawy artykuł o tym, kiedy została odprawiona pierwsza Msza św. oraz smutny obraz zjednoczonej Europy, która zapomina o swych chrześcijańskich korzeniach. Jest jeszcze kilka egzemplarzy Apostolstwa Chorych i naszej parafialnej Gazetki.

• Serdeczne „Bóg zapłać” Strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Drogi Krzyżowej ulicami Kryr, tradycyjnie zapraszam ich do warty honorowej przy Grobie Pańskim. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na Niedzielę Palmową Rodzinom: Samulczyk, Świerkot i Wesołek. W Wielką Sobotę na godz. 17.30 zapraszam dwie grupy Rodzin, którym przypada kolejka do posprzątania kościoła na Święta.

• Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kryrach informuje, że od 10 do 21 kwietnia prowadzony będzie nabór do przedszkola. Formularze wniosków będą dostępne na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie.

• Okazja do Spowiedzi Wielkanocnej: Wielki Poniedziałek – Wielka Środa: 16.00-17.55, Wielki Czwartek: 8.00-10.00 i 16.00-17.50; Wielki Piątek: 8.00-9.50 i 19.00-21.00; Wielka Sobota: 7.00-9.00, 13.30-14.50, 15.30-16.50.