OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.06.2024

X NIEDZIELA ZWYKŁA
9 czerwca 2024 r.

  • Przeżywając X Niedzielę Zwykłą chcemy prosić Ducha Św. o głęboką wiarę w nieustanne działanie Bożej łaski w Chrystusowym Kościele. Dziś odbywa się pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla (początek o godz. 13.30), a w kościele kalwaryjskim w Piekarach – Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących.
  • Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Barnaby, a w naszej parafii 57 Rocznica wizyty Kardynała Karola Wojtyły w Kryrach i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Oby wszyscy Parafianie znaleźli czas dla Chrystusa Eucharystycznego. Adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 8.00, a zakończymy krótkim nabożeństwem o godz. 17.45 i Mszą św. o godz. 18.00.
  • W środę obchodzimy wspomnienie bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, w czwartek wspomnienieśw. Antoniego z Padwy i kolejny Dzień Fatimski – zapraszam po Mszy św. o godz. 18.00 na Różaniec Fatimski i procesję. W piątek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam Ministrantów i wszystkich chętnych do Służby przy ołtarzu.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na bieżące rachunki i zbliżający się już remont elewacji.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o Sercu Jezusa i Sercu Maryi oraz tekst o problemach na naszej wschodniej granicy. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Zbliżają się wielkimi krokami letnie wakacje. Zachęcam do udziału w licznych rekolekcjach i pielgrzymkach – na naszej stronie w zakładce Zaproszenia zawsze znajdziemy aktualną ofertę.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Larysz, Bankiel, Baron i Wróbel.