OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.07.2023

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
9 lipca 2023 r.

• Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście – to wezwanie z dzisiejszej Ewangelii idealnie pasuje do czasu wakacji, byśmy odpoczywając nie zapomnieli o Bogu.
  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu we wtorek wspominamy św. Benedykta, a w środę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu. W czwartek przypada wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta oraz kolejny Dzień Fatimski. Po Mszy św. wieczornej zapraszam na Różaniec Fatimski i procesję wokół kościoła. W sobotę wspominamy św. Bonawenturę.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w czasie wakacji mamy trochę więcej czasu wolnego, warto go poświęcić na dobrą lekturę. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o niezagojonych ranach Wołynia oraz tekst o Uroczystości Odpustowej na Watykanie, w czasie której poświęcono Paliusze – także dla naszego Abpa Adriana Galbasa. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Basta, Foks, Jurga i Garus. Również panu Benedyktowi Gruszka dziękujemy za wykoszenie łąki za kościołem.
  • Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na czas wakacji. Dobrej pogody, bezpiecznych podróży, zdrowia oraz spokojnego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.