Ogłoszenia duszpasterskie – 1.02.2015

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Parafii, zaś z tydzień kolekta będzie na potrzeby Archidiecezji.

Jutro obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Choć to nie jest Święto nakazane pod względem uczestnictwa we Mszy św. zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci z racji wolnego od nauki czasu do udziału w którejś z trzech Mszy św. Na każdej Mszy św. święcimy przyniesione świece gromniczne. Święto to jest też obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się też w intencji osób Życia Konsekrowanego, za zakonnice i zakonników. Kolektę w tym dniu przeznacza się w całości na zakony kontemplacyjne,

Święto Ofiarowania Pańskiego kończy w liturgii cykl Uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego, co wiąże się też z rozbiorem Bożonarodzeniowej dekoracji naszych domów i świątyń.

We wtorek 3 lutego we wspomnienie św. Błażeja po Mszy św. będzie błogosławieństwo świecami Św. Błażeja od chorób gardła, a w czwartek we wspomnienie Św. Agaty w czasie Mszy św. będzie błogosławieństwo chleba Św. Agaty.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszam do spowiedzi dzieci ze Szkoły Podstawowej w środę od 15.30 a młodzież z Gimnazjum w czwartek od 15.30. Obchód chorych będzie w piątek 6 lutego od godz. 09.00.

W piątek 6 lutego na godz. 19.30 zapraszam Młodzież naszej Parafii na Mszę św. Młodzieżową w ich intencji.

Polecam dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”, w nim cztery ostatnie odcinki filmu o Św. Teresie z Avila.

Na stoliku obok prasy katolickiej jest koszyk, do którego można składać wszelkiego rodzaju przybory szkolne. Duszpasterstwo Młodzieżowe naszej Parafii włączyło się w ogólnopolską akcję „Wyślij kredki do Afryki. Akcja ma na celu zbiórkę kredek, ołówków, pisaków i innych przyborów szkolnych, które są cenną pomocą, by dzieci mogły się uczyć i rozwijać swoje zainteresowania. Przybory nie muszą być nowe, ważne jednak żeby były w takim stanie, w jakim sami chcielibyśmy je dostać. Przybory można składać przez cały okres ferii zimowych do niedzieli 15 lutego włącznie. Zachęcamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci, by w czasie swojego odpoczynku od nauki, pomyślały o rówieśnikach z Afryki, którzy bardzo chcą się uczyć.

Od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Wzorem lat ubiegłych gorąco prosimy o zainteresowanie się sprawą dotyczącą odpisu 1% podatku na rzecz naszej Fundacji Caritas Katowice  KRS 0000291119. Każdy wierny może 1% swojego podatku podarować na cele charytatywne związane z naszą Caritas diecezjalną. Prosimy wiernych, aby wspomagali dzieła naszej lokalnej Caritas.

Na stronie internetowej Caritas (www.katowice.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z niego co ułatwi wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Folek, Oslislok, Paszek.