Ogłoszenia duszpasterskie – 1.03.2015

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Warto w okresie Wielkiego Postu podjąć uczynki pokutne, umartwienia, dzieła miłosierdzia i post a zwłaszcza ograniczyć spożycie napojów alkoholowych.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Misjonarzami, dlatego  po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny ”Ad Gentes”. Serdecznym „Bóg zapłać” dziękuję naszym  Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki. Kolekta w kościele przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

Dziś kandydaci do diakonatu rozpoczynają rekolekcje przed święceniami. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nich a także o ich Ks. rekolekcjoniście. Święcenia diakonatu odbędą się w sobotę 7 marca o godz. 10.00.

W kościele w Suszcu w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 20.00 jest organizowane nabożeństwo pokutne z okazją do spowiedzi. Zapraszamy wszystkich chętnych z naszego Suszeckiego Dekanatu, a więc także i z Kryr.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Dzieci i Młodzież zapraszam do spowiedzi: w środę od 15.00 Szkoła Podstawowa, w czwartek od 15.00 Gimnazjum. Odwiedziny chorych w piątek 6 marca od godz. 09.00. Młodzież zapraszam na Mszę młodzieżową w ich intencji i na rozważania Drogi Krzyżowej specjalnie dla nich po tej Mszy św.

W poniedziałki ok. 17.45 są spotkania Młodzieży w ramach Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży a w sobotę o godz. 10.00 w kościele spotkania Dzieci Maryi, zapraszamy chętnych nowych członków.

Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Wzorem lat ubiegłych gorąco prosimy o zainteresowanie się sprawą dotyczącą odpisu 1% podatku na rzecz naszej Fundacji Caritas Katowice  KRS 0000291119. Każdy wierny może 1% swojego podatku podarować na cele charytatywne związane z naszą Caritas diecezjalną. Prosimy wiernych, aby wspomagali dzieła naszej lokalnej Caritas.

Na stronie internetowej Caritas (www.katowice.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z niego co ułatwi wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

Jak co tydzień składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Malcharek, Smorzik i Stebel.