Ogłoszenia duszpasterskie – 1.11.2015

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dziś przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie jest to święto zmarłych, jak się błędnie mówi, bo w tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i wskazują nam drogę do świętości, która sami przeszli. Dopiero po południu po ostatniej Mszy świętej ok. 14.20 będą w kościele Nieszpory żałobne a potem procesja na cmentarz i tam Nabożeństwo za Zmarłych ok. 15.10. Można samochodami dojechać aż do cmentarza i parkować na polu za cmentarzem, aby nie blokować drogi dojazdowej do cmentarza. Bardzo serdecznie proszę o to Parafian i Gości.

Jutro 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy, zwłaszcza Ofiarę Mszy św., gdyż każdy kapłan może w tym dniu odprawić trzy Msze św. wg ustalonych przez Ojca Świętego intencji. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać  od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz w dniach od 01 do 08 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych i spełniając wyżej wspomniane warunki odpustu.

„Ujrzałam Anioła Stróża, który kazał mi pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy przyjść im z pomocą” (z Dzienniczka Św. S. Faustyny). Taka zachęta niech wystarczy do modlitwy i zyskiwania Odpustów za naszych Zmarłych.

Od poniedziałku do soboty o godz. 16.15 będą odczytywane w kościele Wypominki za Zmarłych, które można składać w zakrystii, a potem odmówiony będzie Różaniec za Zmarłych.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszam do sakramentów. Dzieci, które nie zdążyły ze spowiedzią będą miały okazję w piątek 06.11 od  godz. 15.00. Obchód chorych będzie jak zwykle w piątek 06.11 po rannej Mszy św.

Za tydzień w niedzielę, 8 listopada przypada nasz Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona Św. Karola Boromeusza. W związku z tym proszę o sprzątanie terenu wokół kościoła w sobotę od godz. 10.00.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Katedrę w Katowicach, jak o to prosił Metropolita Katowicki.

W zakrystii lub przed Figura MB Fatimskiej można nabywać nasze parafialne kalendarze na 2016 rok ze zdjęciami odnowionego wnętrza kościoła. Będzie to pamiątka dla rodzin i doskonały prezent dla krewnych z poza parafii i cegiełka na kościół.

Jak co tydzień serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które w tym tygodniu zadbały o czystość naszego kościoła: Były to rodziny: Bartecki, Florczak i Stebel.