Ogłoszenia duszpasterskie – 10.01.2016

NIEDZIELA, ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Dziś święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Święto  to kończy Okres Bożego Narodzenia, gdyż od poniedziałku zaczyna się Okres Zwykły w liturgii, co symbolizuje zielony kolor szat liturgicznych.. Według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do Matki Bożej Gromnicznej śpiewamy w kościele kolędy i cieszymy się Bożonarodzeniowym wystrojem świątyni.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

W gablotce jest wywieszony plan Kolędy na rok 2015/2016. Jest on też w naszej Parafialnej gazetce na Boże Narodzenie. Według tego planu, Parafian mieszkających przy wyznaczonej na dany dzień ulicy, z racji stanu mojego zdrowia, zapraszam w tym roku do kościoła na niespełna godzinne spotkanie. Dziś w niedzielę rozpoczniemy o 15.30. Nie będzie kolędy dodatkowej w niedzielę 17. 01, rodziny, które nie mogły być w swoim terminie, proszę, by przyszły w jakikolwiek inny dzień do kościoła.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Można nabywać znajdujące się przy stoisku z prasą katolicką kalendarze katolickie „Z tej Ziemi” na rok 2015 w cenie 22zł, łaskawe uwadze polecam też kalendarze parafialne. Proszę zabierać je za jakąkolwiek ofiarę, by pokryć choć koszta wydruku.

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii jest harmonogram odśnieżania na wypadek śniegu. Proszę, by podejść do tego odpowiedzialnie i dla dobra nas wszystkich.

Aż do odwołania nie będzie sobotnich spotkań Dzieci Maryi.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu tylko dwom rodzinom: Polok, Skorupka i Świerkot.