OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.01.2021

NIEDZIELA
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
10 stycznia 2021 r.

  • Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Jednak według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i cieszymy się świątecznym wystrojem kościoła. W miejsce aktu pokutnego nastąpi pokropienie wodą święconą, a jako Credo odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że nadal w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła, która jest w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  • W III piątek (15 stycznia) wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Proszę o zgłoszenie chętnych do czwartku.
  • Za tydzień – w II niedzielę zwykłą – kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
  • Zachęcam do przeżycia w Nowym Roku rekolekcji zamkniętych. Terminy rekolekcji na cały rok w Brennej, Panewnikach, Koniakowie i Kokoszycach podane są na plakacie w gablotce.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje w przyszłym roku są podane na stronie internetowej.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego: m.in. specjalny dodatek z modlitwami do św. Józefa, ciekawa rozmowa z o. Leonem Knabitem oraz konkretny artykuł o szczepionkach. Jest także Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • W gablotce i na parafialnej stronie internetowej pojawił się tradycyjnie Harmonogram odśnieżania. Proszę o zapoznanie się z nim i w miarę potrzeb odpowiedzialne włączenie się w prace dla dobra całej wspólnoty.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Smorzik, Malcharek, Stebel i Kania.