Ogłoszenia duszpasterskie – 10.05.2015

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ DZIECI Z NASZEJ PARAFII

Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z naszej Parafii. Modlimy się, aby Pan Jezus obdarzał ich i ich rodziny łaską płynącą z Sakramentu Eucharystii. Zapraszam na Nabożeństwo Majowe Dzieci Komunijnych o godz. 15.00. Nie będzie Nabożeństwa Majowego po Mszy św. popołudniowej.

Dzisiaj też w Parafii św. Stanisława, Bpa i Męcz. w Suszcu Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na nasz kościół, a po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi w Nepalu.

Rozpoczyna się archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes (10 – 15 maj). Polecajmy pielgrzymów modlitwie.

W poniedziałek i wtorek odbędą się Dni Krzyżowe przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego w przyszłą niedzielę i modlitwy o urodzaje o 17.15 w poniedziałek przy kapliczce koło Państwa Gruszka a we wtorek przy kapliczce Państwa Janduda. W środę modlitwy o urodzaje odprawimy w czasie pierwszego w tym roku nabożeństwa ku czci MB Fatimskiej, na które zapraszam o godz. 20.00. Nie będzie zwyczajowego nabożeństwa majowego przed Mszą św. o 18.00.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 16.30 a o godz. 17.15 odprawimy Nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego wraz z nabożeństwem majowym.

„Bóg zapłać” rodzinom Dzieci Komunijnych za wystrój kościoła na dzisiejszą uroczystość oraz rodzinom Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. za wyczyszczenie terenu wokół kościoła i rodzinom, które sprzątały kościół.

Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę 16 maja jest pielgrzymka Dzieci Komunijnych i wszystkich zapisanych do Sanktuarium Św. Rafała Kalinowskiego do Czernej. Zbiórka na parkingu koło kościoła już o 07.30 tak by wyjechać o 07.45. Jest jeszcze 6 wolnych miejsc na nasza pielgrzymkę do Włoch od 6 do 16 lipca, prosimy o pilny kontakt.