OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.09.2023

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
10 września 2023 r.

• Dziś rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania, odbywa się pielgrzymka do Sanktuarium NMP w Pszowie, a w Radostowicach – Odpust ku czci Imienia Maryi. Duchowo łączymy się także z parafią w Suszcu, która przeżywa swoje Dożynki.
  • Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu we wtorek przypada Uroczystość NMP Piekarskiej, w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma i Dzień Fatimski, w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w III piątek poświęcony Bożemu Miłosierdziu obchodzimy także wspomnienie NMP Bolesnej, a w sobotę wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana. W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  • W środę, po Mszy św. wieczornej, odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.
  • W czwartek zachęcam do licznego udziału we Mszy św. i do przyniesienia krzyży. Dokonamy uroczystego ich poświęcenia.
  • W piątek (15.09) od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do naszego Domu Parafialnego Ministrantów oraz wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu.
  • W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a w katedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek o godz. 14.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy już zamówili intencje na rok przyszły. Jest jeszcze sporo wolnych terminów. W tym tygodniu zapraszam ponownie już tylko w normalnych godzinach pracy kancelarii. Proszę także o uregulowanie opłat cmentarnych.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W jubileuszowym wydaniu Gościa Niedzielnego, który obchodzi hucznie swoje 100-lecie, zwłaszcza dodatek o beatyfikacji rodziny Ulmów, artykuł o wielu dziennikarzach Gościa oraz o prężnym działaniu Domowego Kościoła. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z zakładką-magnesem, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Otręba, Góra, Folek i Muras. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty. Dziękuję również wszystkim, którzy w poniedziałek przywieźli elektrośmieci i w ten sposób wsparli misjonarzy.