OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.11.2019

ODPUST KU CZCI ŚW. KAROLA BOROMEUSZA
WPROWADZENIE JEGO RELIKWII
DO PARAFIALNEJ ŚWIĄTYNI
10 listopada 2019 r.

  • Dziś Św. Karolowi Boromeuszowi, Patronowi naszej Parafii, polecamy wszystkich, mieszkańców Kryr, także siostry i braci innych wyznań oraz zacnych Gości. Serdecznie witamy w naszym kościele Ks. dr. Piotra Krupę, który przywiózł do nas Relikwie św. Karola Boromeusza, wygłosi kazania odpustowe i będzie przewodniczyć uroczystej Sumie.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 15.00 zapraszam na Uroczyste Odpustowe Nieszpory. W czasie Nieszporów i przez cały najbliższy tydzień po Mszach św. będzie możliwość indywidualnego uczczenia Relikwii św. Karola Boromeusza. Zapraszam serdecznie wszystkich – zwłaszcza chorych i starszych Parafian, którzy tyle lat czekali na ten szczególny moment. Pomóżmy im dotrzeć do świątyni.
  • W poniedziałek 11 listopada przypada wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam zwłaszcza na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji naszej Ojczyzny. We wtorek wspominamy św. Jozafata, a w środę św. Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. 14 listopada w Suszcu w godz. 10.00-16.00 przy byłej Kopalni będzie możliwość badania słuchu. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o rodakach, którym zawdzięczamy niepodległość oraz o współczesnych męczennikach. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Karolowy Periodyk, czasopisma misyjne i Kalendarz na rok 2020 ze św. Janem Pawłem II.
  • Bóg zapłać tym, którzy przed Odpustem posprzątali kościół, parking i całe obejście oraz ufundowali kwiaty. Byli to przedstawiciele rodzin: Piszczek, Szczypka, Słomka, Sinka i Gajda. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy im pomagali oraz naszym Florystykom za wspaniałe kompozycje kwiatowe. Serdeczne dzięki firmie Dachy Malcharek za nowy daszek nad wejściem do toalety.
  • Parafianom i miłym Gościom życzę wielu Bożych łask wyproszonych za wstawiennictwem naszego Patrona – św. Karola Boromeusza.