OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.02.2024

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
11 lutego 2024 r.

• Dziś przeżywamy XXXII Światowy Dzień Chorego pod hasłem Nie jest dobrze, by człowiek był sam. Rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Środę  Popielcową rozpoczniemy z całą wspólnotą Kościoła okres Wielkiego Postu. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem, rozpoczniemy także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Kolekta w tym dniu będzie na potrzeby parafii, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na – nadal konieczną – pomoc dla Ukrainy.
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed Drogą Krzyżową, można wrzucać do skrzynki przy prasie katolickiej (tam też możemy zabrać kartki). III piątek lutego to okazja, by gorliwiej prosić o Boże Miłosierdzie, a I piątek Wielkiego Postu to także dzień modlitwy i postu za ofiary i grzechy wykorzystania nieletnich i tych, którzy sieją zgorszenie.
  • W piątek (16.02) odwiedzimy też naszych chorych i starszych Parafian.
  • W sobotę zapraszam na godz. 10.00 do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.
  • Przyszła niedziela, to już I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązania. Kolekta w tym dniu będzie naszą jałmużną postną, przekazywaną do Kurii. Na godz. 14.15 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które wygłosi w tym roku Proboszcz z Suszca – ks. Dariusz Grodoń.
  • Również w tę niedzielę (18.02.2024 r.) o godz. 11.00 w naszej remizo-świetlicy odbędzie się Zebranie Wiejskie, na które zaprasza Pan Sołtys.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o znaczeniu posypania głów popiołem. Jest jeszcze L’Osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny i nasza gazetka.
  • Przy prasie katolickiej znajdziemy też ulotki zachęcające do przekazania 1,5% podatku na Caritas albo na nasze archidiecezjalne radio eM albo dla Michała Czopek, który nadal zbiera fundusze na konieczną operację – więcej szczegółów na plakacie w Gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom Rodzin: Kolarczyk, Knapik, Paszek i Krzysteczko.