OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.04.2021

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11 kwietnia 2021 r.

  • Dzisiejszą Niedzielę, II Wielkanocną, obchodzimy w Kościele jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas naszej Archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że od 27 marca w kościołach może być 1 osoba na 20 m2, co w naszej świątyni daje tylko 12 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy też oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje do końca roku są podane na stronie internetowej.
  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnie Miłosierdziu Bożemu – wypraszajmy je gorliwie dla nas i dla całego świata. Naszych chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną wyjątkowo w IV piątek, 23 kwietnia br.
  • Przyszłą Niedzielę, III Wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, a cały następny tydzień przeżywać będziemy jako Tydzień Biblijny. Ma to zachęcić nas wszystkich do częstszego sięgania po Słowo Boże. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Ks. Abp Wiktor Skworc, na prośbę Pani Dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach odnośnie do popularyzacji wśród mieszkańców naszego regionu obowiązkowego „samospisu internetowego”, zachęca wszystkich do jak najszybszego skorzystania z tej możliwości. Więcej szczegółów – w pliku do pobrania poniżej.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek – obrazek z aktem osobistego poświęcenia się NSPJ i wiele ciekawych artykułów – m.in. o najnowszej książce Petera Seewalda o Benedykcie XVI, o kulcie Bożego Miłosierdzia. Zachęcam również do wypełnienia i wysłania zamieszczonej tam ankiety. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Polecam też najnowszy film WYROK NA NIEWINNYCH (do obejrzenia w kinie internetowym). Szczegóły na plakacie w gablotce i na RafaelKino.pl
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Biolik, Gajda, Czembor i Kluczniok.