Ogłoszenia duszpasterskie – 11.05.2014

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, DOBREGO PASTERZA
UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ
DZIECI Z NASZEJ PARAFII

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przez cały też tydzień modlimy się o powołania, szczególnie zaś w środę, piątek i sobotę, czyli w kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z naszej Parafii. Modlimy się, aby Pan Jezus obdarzał ich i ich rodziny łaską płynącą z Sakramentu Eucharystii. Zapraszam na Nabożeństwo Majowe Dzieci Komunijnych o godz. 15.00. Nie będzie Nabożeństwa Majowego po Mszy św. popołudniowej.

Dzisiaj też w Parafii św. Stanisława, Bpa i Męcz. w Suszcu Odpust Parafialny. Suma o godz. 10.30, Nieszpory o 15.15.

Diakoni naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach rozpoczynają dziś swoje rekolekcje przed święceniami kapłańskimi, które otrzymają za tydzień w sobotę 17 maja w katedrze katowickiej o godz. 10.00. Obejmijmy ich naszymi modlitwami.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o godz. 17.00 odprawimy Nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

„Bóg zapłać” rodzinom Dzieci Komunijnych za wystrój kościoła na dzisiejszą uroczystość oraz rodzinom Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. za wyczyszczenie terenu wokół kościoła i rodzinom, które sprzątały kościół, czyli Adamski, Wituła i Folek. Rodzice Dzieci Komunijnych dziękują też Paniom Janinie Michna i Marii Urbanek za wieńce dekoracyjne a Państwu Józefowi i Natalii Biela za dar chleba. Panu Józefowi Michna dziękuję też za wyczyszczenie tabernakulum, dzwonków i kadzielnicy.

W sobotę 17 maja jest pielgrzymka Dzieci Komunijnych i wszystkich zapisanych do Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach w Zakopanem. Zbiórka na parkingu koło kościoła już o 05.15 tak by wyjechać o 05.30.