OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.06.2023

X NIEDZIELA ZWYKŁA
11 czerwca 2023 r.

• Trwając w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała przeżywamy X Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Dzisiaj przypada także 56 Rocznica wizyty Kardynała Karola Wojtyły w naszym kościele i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Oby wszyscy Parafianie znaleźli czas dla Chrystusa Eucharystycznego. Adorację zakończymy o godz. 16.30 Nabożeństwem i procesją wokół kościoła – serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy i kolejny Dzień Fatimski – zapraszam na godz. 20.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie. W środę obchodzimy wspomnienie bł. Michała Kozala, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zachęcam do gorliwego udziału w Mszach św. oraz w procesji eucharystycznej wokół kościoła.
  • W piątek na Mszy św. szkolnej pożegnamy VIII klasy – zapraszam nie tylko absolwentów, ale wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.
  • W sobotę na godz. 9.30 zapraszam Ministrantów i wszystkich chętnych do Służby przy ołtarzu. Przypominam, że o godz. 11.00 w katedrze rozpocznie się Ingres Abpa Adriana Galbasa – zaproszeni są wszyscy diecezjanie.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na bieżące rachunki i zbliżający się już remont dzwonnicy.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie niepokojący artykuł o agonii naszej cywilizacji oraz tekst o naszym chlebie powszednim. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w tegorocznej procesji Bożego Ciała oraz za przygotowanie pięknych ołtarzy. Dziękuję Służbie Liturgicznej, pani Organistce, Szafarzom za prowadzenie śpiewu, Dzieciom Pierwszokomunijnym i innym dzieciom, które sypały kwiaty, pocztom sztandarowym, Strażakom za niesienie baldachimu, latarni oraz czuwanie nad bezpieczeństwem procesji. Dziękuję za piękne zdjęcia, które możemy już obejrzeć w Galerii na naszej stronie.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Nowoczek, Marks, Czarnula i Adamski.