OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.07.2021

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
11 lipca 2021 r.

  • Posłanie Apostołów, by głosili Dobrą Nowinę – Ewangelię, to wciąż najważniejsze zadanie dla wszystkich ochrzczonych. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Przypominam, że od 20 czerwca, Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc odwołał dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią. Zapraszam wszystkich ochrzczonych do realnego udziału w Eucharystii.
  • W kościele może być zajęte 75% miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
  • W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Brunona, Bonifacego z Kwerfurtu, we wtorek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek – św. Bonawenturę, a w piątek NMP z Góry Karmel.
  • We wtorek przypada Dzień Fatimski. Zapraszam na dodatkową Mszę św. o godz. 20.00, po której odprawimy Nabożeństwo Fatimskie.
  • W III piątek miesiąca wypraszajmy Boże Miłosierdzie dla nas i dla całego świata. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian – ewentualnych nowych chętnych proszę zgłosić do środy. Otoczmy także modlitwą naszą najstarszą Parafiankę – Panią Marię Kukla, która będzie obchodzić 100 Rocznicę Urodzin! Msza św. w intencji Jubilatki zostanie odprawiona o godz. 12.00.
  • W przyszłą niedzielę parafia Brzeźce będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. U nas kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a po Mszy św. odbędzie się zbiórka na środki transportu dla Misjonarzy.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w czasie wakacji mamy trochę więcej czasu wolnego, warto go poświęcić na dobrą lekturę. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o izraelskich roszczeniach, przypomnienie wciąż aktualnej reguły św. Benedykta oraz piękny artykuł o Trzebnicy. Jest jeszcze Karolowy Periodyk, Apostolstwo ChorychL’Osservatore Romano.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom Rodzin: Basta, Goraus, Młotek i Zimolong.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na czas wakacji. Dobrej pogody, bezpiecznych podróży, zdrowia i spokojnego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym okresie o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.