Ogłoszenia duszpasterskie – 11.09.2016

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w naszej miejscowości obchodzimy Dożynki w wyjątkowej randze Powiatowo – Gminnych. Przed Mszą św. będzie przed kościołem przywitanie gospodarzy Dożynek Lidii i Wojciecha Koczar z chlebem i wieńcem Dożynkowym, a o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za plony. Po Mszy św. dalsza część uroczystości odbędzie w rejonie szkoły.

Dziś też też jest Pielgrzymka do Pszowa.

Od dziś 11 września do 17 września obchodzimy Tydzień Wychowania, poświęcony sprawom wychowania dzieci i młodzieży, o czym mówił Listu Duszpasterski Episkopatu Polski, odczytany w ubiegłą niedzielę a w tygodniu przeżywamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W modlitwach pamiętajmy o tej tak ważnej intencji.

Dziś też w naszym Dekanacie Suszeckim Odpust w Parafii pod wezwaniem Imienia Maryi w Radostowicach. Suma Odpustowa o godz. 11.00, Nieszpory o 15.00. U nas nieszporów nie będzie.

Z racji trzynastego dnia miesiąca zapraszam we wtorek na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00

We wtorek 14 września, obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Choć nie jest to święto nakazane z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św., to jednak zachęcam do licznego udziału we Mszy św, i do przyniesienia na Mszę świętą krzyży z domu, nawet już poświęconych, dokonamy uroczystego poświęcenia i odnowienia należnego miejsca krzyża w naszych rodzinach.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na dofinansowanie remontu organ w kościele, a za tydzień kolekta będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W piątek obchodzimy III piątek miesiąca, o godz.16.00 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Nasze Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP odśpiewamy za tydzień w III niedzielę września.

Bóg zapłać” za troskę o przygotowanie kościoła i terenu wokół na uroczystość Dożynek a szczególnie w tym tygodniu rodzinom: Adamski, Folek, Kopala, Larysz, Marks, Nowoczek i Nowoczek. Ofiary złożone przez te rodziny zamiast kwiatów również przeznaczamy na kościół.