Ogłoszenia duszpasterskie – 11.10.2015

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XV DZIEŃ PAPIESKI

Dziś przeżywamy kolejny, XV Dzień Papieski. Przed kościołem po Mszach świętych odbywa się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękuję naszym Paniom z Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki.

Bardzo serdecznie zapraszam jeszcze dziś do kościoła o godz. 18.00 wszystkich chętnych na wieczór z poezją Św. Jana Pawła II, przygotowany przez naszą młodzież.

Dzisiejsza kolekta w kościele przeznaczona jest na uzupełnienie płatności za malowanie kościoła, zostało nam 8.300 zł do zapłacenia.

We wtorek 13 października nie będzie osobnego Nabożeństwa Różańcowego, zapraszam natomiast na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie, rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18.00, potem Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB Fatimskiej. Szczególnie wszystkich na to Nabożeństwo Fatimskie zapraszam, także dzieci, by mogły nieść Relikwie Błogosławionych Dzieci Fatimskich Hiacynty i Franciszka.

W środę na godz. 17.50 zapraszam na spotkanie do kościoła uczniów III klas Gimnazjum.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny oraz cały Tydzień, jako Światowy Tydzień Misyjny. Kolekta w tę niedzielę jest przeznaczona na Misje, Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona w języku łacińskim, jako że jest to starożytny język Kościoła i dawniej na całym świecie w tym języku była sprawowana liturgia. Różaniec w czasie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 14.20 w różnych językach  poprowadzi młodzież z naszego Duszpasterstwa Parafialnego.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja będzie już od 15.45, a Różaniec odprawimy o 16.15 i połączymy go z Koronką do Miłosierdzia Bożego i uczczeniem Relikwii Św. Siostry Faustyny. Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież nadal zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.30. W niedziele Nabożeństwa Różańcowe są po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20.

W przyszłą niedzielę odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka pracowników Służby Zdrowia do katowickiej Katedry. Początek godz. 15.00.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła,  w tym tygodniu rodzinom:  Folek, Fydrych i Otręba.