OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.12.2022

III NIEDZIELA ADWENTU
NIEDZIELA RADOŚCI – GAUDETE
11 grudnia 2022 r.

• Dziś przeżywamy Niedzielę Radości. W liturgii pojawia się różowy kolor szat symbolizujący radość Kościoła z bezpośredniego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na świąteczny wystrój naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W kolejnym tygodniu adwentowego oczekiwania zapraszam na Msze św. Roratnie – codziennie o godz. 17.00. W tym tygodniu we wtorek wspominamy św. Łucję, a w środę św. Jana od Krzyża, przypadają także kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  • W czwartek, 15.12, o godz. 11.00 zapraszam na Mszę św. wszystkich Seniorów. Po niej wspólne spotkanie w sali „Pod Gruszą”.
  • W III piątek miesiąca wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Nowe osoby proszę zgłosić do środy – 14.12.
  • Za tydzień będziemy przeżywać IV Niedzielę Adwentu. Wykorzystajmy tę końcówkę czasu łaski nie tylko na świąteczne porządki i zakupy, ale również na pojednanie się z Bogiem i ludźmi.
  • Okazja do spowiedzi codziennie w godz. 16.15-16.45. W Niedziele – pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie bieżących rachunków (głównie na ogrzewanie kościoła i probostwa).
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów – m.in. o kłamstwach stanu wojennego oraz o działaniach kard. Wojtyły w walce z przestępstwami seksualnymi. Jest jeszcze Karolowy Periodyk L’Osservatore Romano.
  • Po każdej Mszy św. przy prasie katolickiej można zaopatrywać się w Świece Caritas (już tylko małe w cenie 10 zł) oraz wigilijne opłatki (małe w cenie 4 zł, duże – 8 zł).
  • Widowisko „Betlejem w Spodku” odbędzie się tym razem 29.12.2022 r. o godz. 19.00. Bilety oraz Box 9 CD z kolędami można zamawiać indywidualnie na stronie: betlejemwpolsce.pl
  • Kolęda w tym roku rozpocznie się na ulicy Wyzwolenia od strony Suszca. Szczegółowy plan kolędy ukaże się niebawem na stronie internetowej parafii, w gablotce oraz w świątecznej gazetce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Piszczek, Gołek, Kozber i Góra.