OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.01.2020

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
12 stycznia 2020 r.

 • Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i cieszymy się świątecznym wystrojem kościoła. W dzisiejszą niedzielę w miejsce aktu pokutnego nastąpi pokropienie wodą święconą, a jako Credo odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • 17 stycznia przypada wspomnienie św. Antoniego, opata oraz trzeci piątek miesiąca – wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie.
 • Parafia Suszec zaprasza w sobotę, 18 stycznia – na spotkanie opłatkowe wszystkich Czcicieli Matki Bożej. Rozpoczęcie o godz. 6.30 w kościele. Parafia Kobielice od 20 stycznia zaprasza młodzież do udziału w kursie Alpha. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej.
 • Od 18 do 25 stycznia 2020 r. będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan  pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy!”.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa.
 • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego: m.in. ciekawy artykuł dla rodziców – jak wychowywać wierzące dziecko, zachęta do zachowywania piątkowego postu oraz wyjaśnienie, na czym polega ideologia ekologizmu. Jest jeszcze L’Osservatore Romano Mały Gość Niedzielny.
 • W sobotę, 18 stycznia, będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Należy to zgłosić wcześniej telefonicznie lub w zakrystii.
 • Kancelaria parafialna w czasie ferii zimowych będzie nieczynna. Pilne sprawy możemy załatwić w poniedziałek i środę, po Mszy św.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Fojcik, Sojka i Kumor.
 • Wszystkim, którzy mogą rozpocząć wypoczynek w czasie zimowych ferii życzymy dobrej pogody i bezpiecznych podróży. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.