OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.03.2023

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
12 marca 2023 r.

• W III Niedzielę Wielkiego Postu razem z pokorną Samarytanką prosimy o dar żywej wiary. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.
  • Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można wrzucać do skrzynki przy prasie katolickiej.
  • Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową lub Gorzkie Żale i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny.
  • W III piątek marca wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie, w sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów i chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • Przyszła niedziela, to już IV niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Radości (Laetare). Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji – głównie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego, a po Mszach św. pod kościołem odbędzie się zbiórka Caritas dla walczącej Ukrainy. Przypadająca na ten dzień Uroczystość św. Józefa została przesunięta na poniedziałek – 20.03.2023 r.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o mijających 10 latach pontyfikatu papieża Franciszka (jutro przypada ta rocznica – pamiętajmy o Ojcu św. w modlitwie) oraz o pięknym świadectwie wiary w życiu Wojciecha Kilara. Jest także Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i nowe czasopisma Misyjne. Są również do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas (duże w cenie 15 zł, a małe w cenie 10 zł).
  • Przy prasie katolickiej można zabrać darmowe ulotki dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zachęcam, by 25 marca jak najwięcej osób przyłączyło się do tego pięknego dzieła. Są tam też ulotki informujące, jak można wesprzeć Caritas i portal OPOKA.
  • Parafia Kobielice organizuje w pierwszy weekend czerwca pielgrzymkę na Dolny Śląsk. Więcej szczegółów – na stronie parafii. Na naszej stronie internetowej, w dziale Zaproszenia, znajdziemy informacje o różnych rekolekcjach, dniach skupienia oraz okazjach pogłębienia naszej wiary. Na stronie i w gablotce pojawił się już pełny Plan Misji Świętych.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Zielonka, Skrzypczyk i Kuczera.