Ogłoszenia duszpasterskie – 12.04.2015

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Zapraszam  po każdej Mszy św. na specjalne Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Dziś rozpoczynamy też Tydzień Miłosierdzia, stąd kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji.

Dziś i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych.

W poniedziałek o godz. 18.30 odbędzie się Pierwsza Spowiedź Dzieci Komunijnych.

Prosimy, aby do środy 15.04 wpłacić kolejna ratę 500 zł. na naszą Pielgrzymkę do Sanktuariów Włoch w lipcu tego roku, albo na konto biura podróży w Rybniku, albo w kościele, gdyż w środę o 17.45 w kościele będzie spotkanie z Przewodniczką z biura.

W czwartek o godz. 17.45 w kościele będzie katecheza dla Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania i ich Rodziców.

W piątek przypada III piątek miesiąca, o godz. 16.30, zapraszam na Nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dziękuję wszystkim pracującym nad  dekoracją Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękuję za udział w Rezurekcyjnej procesji pocztom sztandarowym jak i strażakom za niesienie symboli Wielkanocnych, baldachimu, lampionów i za troskę o porządek.

Tradycyjnie dziękuję również za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Blaut, Farana i Maślorz.