OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.04.2020

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
12 kwietnia 2020 r.

Zmartwychwstały Pan przychodzi dzisiaj do naszych domów,
tak jak przyszedł do uczniów zamkniętych w Wieczerniku.
Staje przed nami i mówi: „Pokój wam”.
Niech Jego pokój dotrze do każdego domu i do każdego serca.
Niech to spotkanie Chrystusa w Poranek Wielkanocny,
w gronie Rodziny, w drugim człowieku,
umocni Waszą Wiarę, Nadzieję i Miłość.
Zmartwychwstał Pan! Alleluja!

• Dzisiaj przeżywamy szczyt Roku Liturgicznego, rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy i Okres Wielkanocny. Jego zewnętrznymi oznakami są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Dzisiejsza kolekta byłaby przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii… Za wszystkie ofiary, które docierają na nasze konto składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W naszych gorliwych modlitwach o ustanie pandemii pamiętajmy również o Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego.
  • Codziennie o godz. 20.15 dzwon będzie przypominać o modlitwie. Niech będzie ona znakiem naszej jedności z całym Kościołem w Polsce. Wspólnie przeżywajmy transmitowane nabożeństwa nie wykonując w tym czasie innych czynności. Niech ta modlitwa da nam pokój serca i umocnienie.
  • Przypominam, że Piątek Oktawy Wielkanocnej, stanowiącej jedną wielką Uroczystość, nie jest dniem pokutnym, dlatego w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • II Niedzielę Wielkanocną, tradycyjnie będziemy obchodzić jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpocznie Tydzień Miłosierdzia.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – podwójny, świąteczny numer Gościa Niedzielnego czeka na nas przy wejściu do kościoła. Jest także Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.