OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.05.2024

UROCZYSTOŚĆ
WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
12 maja 2024 r.

  • W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 10.30 grupa 24 dzieci naszej parafii przystąpi do Wczesnej i do I Komunii św. Nabożeństwo Majowe przygotowane przez te dzieci odprawimy wyjątkowo o godz. 15.00. W Suszcu odbywa się Odpust ku czci Św. Stanisława. Dziękujemy także za trzech Neoprezbiterów wyświęconych wczoraj w Katowicach.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Białym Tygodniu zapraszam nie tylko Dzieci Pierwszokomunijne do gorliwej modlitwy w czasie Nabożeństw Majowych – jutro wyjątkowo po Mszy św. w ramach Nabożeństwa Fatimskiego, w tygodniu o godz. 17.30, a w soboty o godz. 16.30. Trwamy także w Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • We wtorek przypada święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek święto św. Andrzeja Boboli.
  • W III piątek (17.05) odwiedzimy naszych chorych i starszych Parafian. W tym dniu wypraszajmy też gorliwie Boże Miłosierdzie.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W katedrze o godz. 14.00 można będzie świętować Jubileusze Małżeńskie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o próbach podważania objawień fatimskich oraz ciekawy tekst o pięknych ogrodach Kapias. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i czasopismo misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie i piękne udekorowanie naszej świątyni, wykoszenie trawy oraz uporządkowanie całego obejścia składam Rodzinom Dzieci Pierwszokomunijnych i ich pomocnikom.
  • Już dziś informuję, że procesję Bożego Ciała rozpoczniemy w tym roku Eucharystią przy ulicy Franciszka Klimy 15, a następnie przejdziemy ulicą Franciszka Klimy, Krętą i Wyzwolenia do kościoła. Dziękuję rodzinom, które chętnie zgodziły się na przygotowanie ołtarzy i proszę, by sąsiedzi pomogli, a wszyscy przystroili okna i drogę na trasie procesji.