Ogłoszenia duszpasterskie – 12.07.2015

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zakup węgla na ogrzewanie probostwa. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarność i za zrozumienie tej potrzeby

Jutro w poniedziałek 13 dnia miesiąca, zapraszam Wszystkich Parafian, szczególnie młodzież i dzieci z racji trwających wakacji, a więc czasu wolnego, na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie na godz. 19.30.

Za tydzień w naszym Dekanacie, w Parafii M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach obchodzona jest Uroczystość Odpustowa. Suma Odpustowa o godz. 11.00, a Nieszpory o 16.00. W związku z tym u nas nie będzie Nieszporów.

Organizowana jest pielgrzymka do M.B. Szkaplerznej w Czernej 21 lipca, koszt 20 zł., zapisy w zakrystii do 15 lipca.

W zakrystii można odbierać „Gościa Niedzielnego” opisane i luźne numery. Są też jeszcze wakacyjne numery „Małego Gościa Niedzielnego”.

Na cmentarzu jest całodobowy monitoring, dochodzi bowiem do skandalicznego wyrzucania śmieci wszędzie, koło ogrodzenia, za ogrodzenie, koło postawionego przecież w tym celu dużego kontenera i musi to za kogoś zbierać zarządca cmentarza. Szanujmy cudzą pracę, by nie zostać pociągniętym do odpowiedzialności!

Jak co tydzień składam też serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła i przygotowanie go na sobotę i niedzielę, w tym tygodniu rodzinom: Góra, Król, Ksiądz, Słomka, Szendzielorz i Szymik. Ofiary złożone przez te rodziny zamiast kwiatów również zostały przeznaczone na kościół. W piątek znów ok. 18.00 zapraszam kolejne rodziny do przygotowania kościoła.