OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.07.2020

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
12 lipca 2020 r.

• Gromadząc się na niedzielnej Eucharystii módlmy się dzisiaj szczególnie za naszą Ojczyznę i prośmy o odpowiedzialny wybór nowego Prezydenta. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta oraz Dzień Fatimski. Zapraszam na Mszę św. o godz. 20.00 i Nabożeństwo Fatimskie. W środę wspominamy św. Bonawenturę, a w czwartek NMP z góry Karmel. 17 lipca przypada III piątek miesiąca – gorliwie wypraszajmy Boże Miłosierdzie dla nas i dla całego świata.
  • W przyszłą niedzielę parafia Brzeźce będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej – z powodu pandemii nieco bardziej kameralnie i z zachowaniem rygorów sanitarnych. Suma o godz. 10.30, a Odpustowe Nieszpory o godz. 16.00.
  • Kolekta u nas będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Będzie to również niedziela rozpoczynająca tzw. Tydzień św. Krzysztofa – czas szczególnej modlitwy za wszystkich użytkowników dróg oraz za polskich misjonarzy rozsianych po całym świecie. Dlatego pod kościołem odbędzie się tradycyjna już zbiórka na środki transportu dla misjonarzy.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w czasie wakacji zwykle mamy trochę więcej czasu wolnego, więc warto poświęcić go na dobrą lekturę. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł o św. Józefie – patronie na trudne czasy oraz smutny – o coraz częstszych przypadkach stwierdzania nieważności małżeństwa.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kudła, Strządała, Morawski i Gajda.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na czas wakacji. Dobrej pogody, bezpiecznych podróży, zdrowia i spokojnego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym okresie o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.