OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.12.2021

III NIEDZIELA ADWENTU
NIEDZIELA RADOŚCI – GAUDETE
12 grudnia 2021 r.

  • Dziś przeżywamy Niedzielę Radości. W liturgii pojawia się różowy kolor szat symbolizujący radość Kościoła z bezpośredniego przygotowania się na Boże Narodzenie. Kolekta będzie przeznaczona na świąteczny wystrój naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że zgodnie z obostrzeniami w kościele może przebywać 50%, a od 15 grudnia 30% osób nie licząc zaszczepionych. Proszę stosować się do tych zarządzeń, używać maseczek i zachowywać rozsądny dystans, abyśmy Świąt nie musieli spędzać na kwarantannie…
  • Proszę także, by odpowiednio wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie codziennie w godz. 16.15-16.45.
  • Zachęcam nadal do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa  poprzez wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
  • W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Łucję, a we wtorek św. Jana od Krzyża. Zapraszam na Msze św. Roratnie – codziennie o godz. 17.00. Ciekawe treści naszej Drogi do Betlejem możemy także odnaleźć na stronie Małego Gościa oraz w Radiu eM o godz. 18.45. W tym tygodniu przypadają także kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W piątek, 17 grudnia, od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian – gdyby były jakieś nowe osoby, proszę zgłosić je do środy w zakrystii.
  • Za tydzień będziemy przeżywać ostatnią, IV Niedzielę Adwentu. Kolekta będzie przeznaczona na pokrycie bieżących rachunków (głównie za prąd i gaz, które jak wiadomo „nieco” wzrosły).
  • Również za tydzień (19 grudnia) Ochotnicza Straż Pożarna w Kryrach wraz z Radą Rodziców zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Suszec i okolic na Kiermasz Charytatywny dla Kamila Gajdy z Kryr, który stracił nogę w wypadku. Kiermasz odbędzie się od godz. 9.00 do 16.00. Więcej szczegółów znajdziemy w gablotce i na naszej stronie internetowej.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów – m.in. o 40 rocznicy ogłoszenia stanu wojennego i strajku na kopalni Wujek oraz o tym, czy Rosja chce zaatakować Ukrainę? Jest jeszcze Karolowy PeriodykL’Osservatore Romano.
  • Po każdej Mszy św. można zaopatrywać się jeszcze w małe Świece Caritas (w cenie 5 zł) oraz wigilijne opłatki (małe 3 zł, duże 5 zł).
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Piszczek, Gołek, Kozber i Góra. Dziękuję również Panom, którzy w piątek pomogli odśnieżyć naszą świątynię. Harmonogram odśnieżania jest dostępny w gazetce, gablotce i na naszej stronie internetowej.