OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.02.2022

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
13 lutego 2022 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na spłacenie pierwszej raty za instalację fotowoltaiczną. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że zgodnie z obostrzeniami w naszym kościele może przebywać 30% osób (nie licząc zaszczepionych). Proszę stosować się do zarządzeń, używać maseczek i zachowywać rozsądny dystans.
  • Wszyscy pozbawieni tej możliwości (chorzy albo przebywający na kwarantannie) są oczywiście zobowiązani do świętowania Dnia Pańskiego w miarę możliwości oraz pobożne korzystanie z licznych transmisji radiowych, telewizyjnych i internetowych.
  • W poniedziałek przypada Święto św. Cyryla i Metodego, a w trzeci piątek miesiąca prośmy gorliwie o Boże Miłosierdzie. W tym dniu (18 lutego) od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian. Tych, którzy nie byli na liście przy ostatnich odwiedzinach proszę o ponowne zgłoszenie do środy.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuł o potrzebie wsłuchania się w głos chorego człowieka oraz relację z powitania naszego nowego Abpa Koadiutora. Zawiera on także kolejną płytę CD z cyklu Biblia Audio. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i nowe czasopisma misyjne.
  • Zachęcam do udziału w Szkole Katechetów Parafialnych-Studium Wiary, która rozpocznie swe zajęcia 25.02.2022 r. w parafii św. Stanisława w Żorach. Więcej szczegółów znajdziemy na ulotkach, które są wyłożone przy prasie katolickiej oraz na naszej stronie parafialnej – w dziale Zaproszenia.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę oraz za ufundowanie pięknych kwiatów składam Rodzinom: Janduda, Orlik, Staniek, Turalski i Wróbel.
  • Wszystkim, którzy już rozpoczęli zimowe ferie życzę wiele Bożego błogosławieństwa, dobrej pogody, bezpiecznych podróży, zdrowia i spokojnego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym okresie o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.