OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.03.2022

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
13 marca 2022 r.

• Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Misjonarzami, obchodzimy także 9 rocznicę wyboru papieża Franciszka. Otoczmy dzisiaj Ojca św. szczególną modlitwą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.15 zapraszam na kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dziś po Nabożeństwie w kościele odbędzie się spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można składać do skrzynki przy prasie katolickiej. Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową lub Gorzkie Żale i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny.
  • W III piątek miesiąca wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszam do udziału w Eucharystii o godz. 8.00 – zwłaszcza wszystkich imienników św. Józefa, mężów i ojców. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o konkretnych uczynkach miłosierdzia względem Uchodźców z Ukrainy oraz o drodze do wolności w Wielkim Poście. Jest jeszcze L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Przy prasie katolickiej można już dziś zabrać darmowe ulotki dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zachęcam, by 25 marca jak najwięcej osób przyłączyło się do tego pięknego dzieła.
  • Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Suszcu informuje, że spotkanie wiosenne połączone ze świętowaniem Dnia Kobiet planowane na dzień 16 marca zostanie zorganizowane tydzień później – 23 marca 2022 r. Zapraszamy!
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Paszek, Kudła i Pastuszka. Dziękuję też wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli i pomagają uchodźcom z Ukrainy. Nadal polecam najpewniejszy sposób – wpłatę na konto Caritas, a dziś proszę także o przekazanie 1% z naszego podatku na rzecz tej skutecznej organizacji. Składając ofiarę na misje możemy sobie zabrać ulotki informacyjne i krówki z numerem KRS.