OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.06.2021

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
13 czerwca 2021 r.

  • Dziś przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. W 13 dniu czerwca wzywamy szczególnie orędownictwa Matki Bożej Fatimskiej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Po Mszy o godz. 13.30 zapraszam na Różaniec Fatimski.
  • Przypominam, że od 13 czerwca 2021 r. w kościołach może być 50% WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Do 20 czerwca obowiązuje jeszcze ogólna dyspensa. W przyszłą Niedzielę powracamy już do normalnego obowiązku uczestnictwa w Eucharystii.
  • Całymi rodzinami możemy też oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00.Kancelaria nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje do końca roku są podane na stronie internetowej.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala. We wtorek na godz. 18.00 zapraszam na dodatkową Eucharystię do Bożej Opatrzności, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla wszystkich, którzy przyczynili się do budowy ołtarzy Bożego Ciała. W czwartek będziemy obchodzić wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  • W trzeci piątek miesiąca (18 czerwca), poświęcony szczególnie Bożemu Miłosierdziu, od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Proszę o zgłoszenie ich do środy. W tym dniu zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 zwłaszcza naszych kandydatów do Bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona również na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł o pamięci ofiar obozów koncentracyjnych oraz opowieść o życiu św. Antoniego z Padwy. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Szendzielorz, Góra, Szymik i Król.