Ogłoszenia duszpasterskie – 13.07.2014

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś 13 dzień miesiąca, zapraszam Wszystkich Parafian, szczególnie młodzież i dzieci z racji trwających wakacji, a więc czasu wolnego, na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie na godz. 20.00. Dziś nie będzie Nieszporów po Mszy św. popołudniowej.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, w czasie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

Za tydzień w naszym Dekanacie, w Parafii M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach obchodzona jest Uroczystość Odpustowa. Suma Odpustowa o godz. 10.30, a Nieszpory o 16.00. W związku z tym u nas nie będzie Nieszporów.

Wyjazd do Zakopanego w sobotę 19 lipca, koszt 27 zł., zbiórka na parkingu koło kościoła o godz. 05.50, powrót ok. 21.00.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Małek, Wolnik i Wolnik.

Zmarł wójt Gminy Pawłowice Śl. Damian Galusek, jego pogrzeb będzie w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śl. w środę 16 lipca o godz. 10.00.

W ostatnich latach dużym wysiłkiem finansowym dla Was, kochani Parafianie, były nie cierpiące zwłoki remonty dachów kościoła i probostwa, dlatego też zrobiliśmy przerwę w większych inwestycjach. Wszyscy widzimy jednak, że wnętrze kościoła domaga się odświeżenia. Malowanie wnętrza musimy jednak poprzedzić poprawieniem niektórych odcinków starej instalacji elektrycznej i umocnieniem witraży. Rada Parafialna sugerowała by poszczególne witraże fundowały rodziny lub grupy Parafian. Po dokonanych oględzinach i wstępnych pomiarach przez firmę, która zajmie się renowacją witraży, okazało się, że koszt poszczególnych witraży będzie bardzo zróżnicowany i wydaje się słusznym, by znowu, tak jak przy dachach, wszyscy Parafianie razem sfinansowali ten nasz kolejny remont, jako jedno wspólne dzieło Parafian. Wierzę w Waszą ofiarność i zrozumienie i proszę o zabieranie ze stolika przy drzwiach głównych kartek z deklaracjami po 250 zł , lub tyle ile kto może, od rodziny. Z tego, co zostanie i z kolekt na potrzeby Parafii poprawimy instalację w kościele.