Ogłoszenia duszpasterskie – 13.09.2015

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Od dziś 13 września do 19 września obchodzimy Tydzień Wychowania, poświęcony sprawom wychowania dzieci i młodzieży, o czym mówił Listu Duszpasterski Episkopatu Polski, odczytany w ubiegłą niedzielę a w tygodniu przeżywamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W modlitwach pamiętajmy o tej tak ważnej intencji.

Dziś też w naszym Dekanacie Suszeckim Odpust w Parafii pod wezwaniem Imienia Maryi w Radostowicach. Suma Odpustowa o godz. 11.00, Nieszpory  o 15.00. U nas nieszporów nie będzie. Z racji trzynastego dnia miesiąca zapraszam za to jeszcze na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00

Jutro w poniedziałek 14 września, obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam  do przyniesienia na Mszę świętą krzyży z domu, nawet już poświęconych, dokonamy uroczystego poświęcenia i odnowienia należnego miejsca krzyża w naszych rodzinach.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby malowania kościoła na wypłacenie reszty zobowiązań i założenie balustrady na schody chóru, a za tydzień kolekta będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zaś przed kościołem młodzież z naszej Parafii przeprowadzi zbiórkę na Światowe Dni Młodzieży  w Krakowie w 2016 r., jak informował nas o tyk Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc.

W piątek  obchodzimy III piątek miesiąca, o godz.16.00 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Ponieważ jest to też Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży zapraszam Młodzież naszej Parafii  na Mszę św. o 17.00 (obowiązkowo Młodzież z III klasy Gimnazjum) a po niej na specjalne dla nich nabożeństwo  w intencji Młodzieży naszej Parafii. O 18.15 będzie można rozpocząć sprzątanie kościoła. Wystarczą już trzy kolejne rodziny.

Od dziś Msze św. będą już odprawiane w kościele, „Bóg zapłać” za troskę o przygotowanie kościoła na sobotę i niedzielę,  w tym tygodniu rodzinom:  Kasprzyk, Klimek, Klimek i Pustelnik. Ofiary złożone przez te rodziny zamiast kwiatów również przeznaczamy na kościół. Ponieważ jeszcze będą uzupełniane malowidła na kopule, co już będzie czystą robotą, może w przyszłym tygodniu rozpoczniemy generalne sprzątanie kościoła z zawieszaniem wszystkich obrazów i żyrandoli.

W poniedziałek, w środę i czwartek po Mszy św. wieczornej będą nadal przyjmowane intencje mszalne i opłaty cmentarne od grobów za śmieci i wodę na rok 2016.