Ogłoszenia duszpasterskie – 13.11.2016

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w naszej Archidiecezji przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Muzyka Liturgiczna jest elementem konstytutywnym liturgii i przyczynia się do jej piękna i głębszego jej przeżywania.

Kolekta jest przeznaczona na renowację Katedry Katowickiej, natomiast zbiórka przed kościołem po każdej Mszy św. przeznaczona jest na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dziękuję naszym Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki. Za tydzień kolekta będzie na potrzeby Archidiecezji, a w Katedrze katowickiej jest obchodzony Odpust ku czci Chrystusa Króla Wszechświata i zamknięcie II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

Dziś też przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pokój dla Iraku”

W środę na godz. 17.45 zapraszam do kościoła klasy II i III przygotowujące się do Bierzmowania. W czwartek po Mszy św. wieczornej o 17.45 zapraszam do pozostania w kościele Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o 16.00 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 16.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką.

Polecam dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”, w nim kalendarz na 2017 r. Większe kalendarze z wydawnictwa „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł można nabywać w zakrystii.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprzątania na Uroczystość Odpustową terenu wokół kościoła i samego kościoła, były to rodziny: Hoły, Małek, Waleczek i Wolnik oraz Panowie tych rodzin, jak również Panowie Larysz i Sinka. Dziękuję Pocztom sztandarowym rolników, górników i strażaków za udział w Sumie Odpustowej, a tym ostatnim szczególnie za pilnowanie porządku i niesienie baldachimu i lampionów. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom: Gruszka, Małys i Małys.

Wraz z Duszpasterstwem Młodzieżowym naszej parafii serdecznie zapraszam na czuwanie modlitewne na zakończenie Roku Miłosierdzia w niedzielę 20 listopada o godzinie 18:00. Znajdźmy czas na adorację i uwielbienie Jezusa Miłosiernego.