Ogłoszenia duszpasterskie – 13.12.2015

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Liturgicznym kolorem tej niedzieli jest kolor różowy symbolizujący tę radość z wejścia w drugą połowę Adwentu.

Kolekta dzisiejsza  jest zbierana na renowację Katedry w Katowicach. Za tydzień kolekta będzie na ogrzewanie kościoła. Mamy już w kościele wentylację włączaną przy większej obecności wiernych, więc grzeczność wymaga zamykania drzwi po wyjściu wszystkich z kościoła.

Nadal zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, na Roraty, codziennie, także we wtorek, o godz. 17.00 a w sobotę o 08.00.

Od 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu przeznaczoną na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, szczególnie przez spowiedź. Proszę też, by nie odkładać na ostatni dzień spowiedzi św., by nie tworzyć niepotrzebnych kolejek w ostatnie dni. W tym tygodniu od czwartku godzinę przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi.

W piątek z racji III piątku miesiąca o 16.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam, by i dzieci przyszły wcześniej na to Nabożeństwo.

W zakrystii można jeszcze nabywać świece wigilijne; już tylko małe w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska” . Są też opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł. Uwaga: są też opłatki dla ludzi z dietą bezglutenową.

29 grudnia o godz. 19 w Katowickim Spodku odbędzie się kolejny koncert „Betlejem w Spodku”. Bilety w cenach 45, 65 i 85 zł są do nabycia w zakrystii. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń,

W następną niedzielę, 20 grudnia po Mszach świętych młodzież będzie spisywała adresy rodzin, które chcą przyjąć w tym roku Kolędników Misyjnych. Akcja kolędowania będzie przeprowadzona w 2 dniach: poniedziałek 28 grudnia (od kościoła w stronę Mizerowa) i we wtorek 29 grudnia (od kościoła w stronę Suszca łącznie z ulicą Pawła Garusa i Kasztanową). Jeśli ktoś nie może przyjąć w tych dniach Kolędników Misyjnych, a chciałby się włączyć w dzieło pomocy dzieciom na Madagaskarze – młodzież zaprasza na nieszpory z kolędowaniem misyjnym 6 stycznia w Misyjny Dzień Dziecka.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu były to rodziny Gruszka, Klimek i Musiolik.