OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.04.2024

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
14 kwietnia 2024 r.

  • Dziś przeżywamy Święto Chrztu Polski oraz Niedzielę BiblijnąNarodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Ma to nas zachęcić do lektury Pisma Świętego. Dzisiejsza niedziela na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski jest również dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu przypada III piątek kwietnia – wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie dla nas i dla całego świata. W tym dniu jak zwykle od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych i starszych Parafian.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do naszego Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • Przyszłą Niedzielę, IV Wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Dobrego Pasterza Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta będzie przeznaczona na remont krypty katedry.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe artykuły Święcie Chrztu Polski, o Dzwonie Nadziei poświęconym w Łagiewnikach dla Filipin oraz o sensacyjnych odkryciach w parafii św. Jerzego w Mszanie. Jest jeszcze Mały Gość, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i czasopismo misyjne.
  • Dziś od godziny 14.00 w Katowicach na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia odbędą się obchody Dnia Dobra organizowanego przez Caritas naszej Archidiecezji. Również dziś w Żorach-Rowniu koncert wielkanocny. Więcej szczegółów znajdziemy na plakatach w gablotce.
  • Młodzież męską zachęcamy do zainteresowania się ofertą naszego Seminarium – to nie tylko modlitwa i skupienie, ale Droga Światła w Piekarach, wypad w Beskidy oraz nocne wyjście w góry. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej w dziale Zaproszenia.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Szymoszek, Kotas, Paszkowski i Pyciak. Dziękuję również wszystkim, którzy pomogli w sprawnym demontażu Bożego Grobu i wielkanocnego wystroju.