Ogłoszenia duszpasterskie – 14.05.2015

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a przed kościołem będzie zbiórka na Światowe Dni Młodzieży. Dziękuję Młodzież z naszego Parafialnego Duszpasterstwa o przeprowadzenie tej zbiórki.

Jutro proszę na godz. 08.00 kobiety i mężczyzn do powynoszenia z kościoła małych ławek, które tylko zajmują miejsce, tak, aby malarzom udostępnić więcej przestrzeni. Od poniedziałku spróbujemy odprawiać Msze św. przed grotą, by nie trzeba codziennie przygotowywać kościoła do Mszy św.

W piątek przypada III piątek miesiąca, więc o godz. 17.00 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a o 17.30 odprawimy Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. W piątek o godz.18.45 proszę znów dwie kolejne ekipy sprzątające z kolejki do przygotowania kościoła na sobotę i niedzielę.

W sobotę 20.06 zapraszamy na archidiecezjalne święto młodych do Piekar Śl.

W przyszłą niedzielę odbędzie się dzień skupienia dla pracowników służby zdrowia. Początek o godz. 16.00 przy kościele mariackim w Katowicach, Pl. Ks. Emila Szramka 1.

Tradycyjnie dziękuję również Rodzinom sprzątającym kościół, w tym tygodniu są to rodziny:  Jarząbek, Morcinek, Musiolik, Paszkowski, Sojka, Stronczek i Szkołda.