OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.05.2023

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
14 maja 2023 r.

  • W VI Niedzielę Wielkanocną, o godz. 10.30 grupa 27 dzieci naszej parafii przystąpi do Wczesnej i do I Komunii św. Nabożeństwo Majowe przygotowane przez te dzieci – odprawimy wyjątkowo o godz. 15.00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W Suszcu odbywa się Parafialny Odpust ku czci Św. Stanisława. Suma odpustowa o godz. 11.00, Nieszpory o godz. 15.30.
  • Dziękujemy także Bożej Opatrzności za to, że 8 Diakonów WŚSD wczoraj w Katowicach przyjęło święcenia kapłańskie.
  • Białym Tygodniu zapraszam nie tylko Dzieci Pierwszokomunijne do gorliwej modlitwy w czasie Nabożeństw Majowych – dziś o godz. 15.00, w tygodniu o godz. 17.30, a w soboty o godz. 16.30. Zabierzmy ze sobą skarbczyki, ponieważ w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje i w miarę możliwości przejdziemy w procesji do Krzyża Misyjnego, Groty Maryjnej oraz Kapliczki przy ul. Wyzwolenia. W te dni rozpoczniemy Nabożeństwa wcześniej – o godz. 17.15.
  • We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli. W III piątek miesiąca, 19 maja, od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych i starszych Parafian. Wypraszajmy także w tym dniu gorliwie Boże Miłosierdzie dla nas i dla całego świata.
  • W sobotę rozpocznie Metropolitalne Święto Rodziny, odbędzie się także pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin do Łagiewnik.
  • W przyszłą Niedzielę przypada już Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W katedrze po raz 10 można będzie świętować Jubileusze Małżeńskie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł o tym, czy istnieje na ziemi Kościół Marzeń oraz tekst o rosnącej liczbie pustostanów. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie i piękne udekorowanie naszej świątyni, wykoszenie trawy oraz uporządkowanie całego obejścia składam Rodzinom Dzieci Pierwszokomunijnych.
  • Rodzina poszkodowana w pożarze prosiła, by przekazać podziękowania wszystkim, którzy okazali pomoc i wsparcie – zarówno z naszej wspólnoty parafialnej, jak i wiernych Kościoła Ewangelickiego.